انصراف از خرید و بازگشت کالا

آسودگی خاطر و رضایت‌مندی شما مشتریان عزیز، همواره از الویت‏‌های فروشگاه سینزگالری بوده است. این فروشگاه در این راستا همواره می‏‌کوشد تا تمامی سفارشات در شرایطی مطلوب و مورد انتظار به دست شما برسد. با این وجود ممکن است در برخی موارد پس از خرید اینترنتی خود، با معضلاتی روبرو شوید. اما نگران نباشید چرا که در چنین مواردی فروشگاه سینزگالری خدماتی را در قالب پشتیبانی پس از فروش برای شما در نظر گرفته است.
 
پیش از همه لازم است در نظر داشته باشید:
ثبت سیستمی درخواست انصراف و بازگشت کالا تنها در صورتی امکان پذیر است که شما پیش از ثبت سفارش در فروشگاه ثبت نام کرده و دارای حساب کاربری باشید.


با توجه به اینکه زیورآلات جزو کالاهای بهداشتی محسوب شده و لزوم رعایت موازین بهداشتی در مورد آن صادق و لازم الاجراست فرصت تست فنی و وجود مغایرت کالاهای فروخته شده، 7 روز پس از تاریخ تحویل کالا و فرصت انصراف از خرید تنها 72 ساعت تعیین گردیده است.
امید است با در نظر گرفتن این اصل مهم ما را در رعایت هر چه بهتر موازین بهداشتی برای همگان یاری رسانید.
 
 
استفاده از خدمات پس از فروش فروشگاه سینزگالری با توجه به نوع مشکل پیش آمده، به شرح زیر می‌باشد:
 
1- اشکالات فنی در کالای خریداری شده
جهت استفاده از این سرویس به نکته‏‏‌های زیر دقت بفرمایید:
اشکال یا ایرادات فنی محصول خریداری شده، باید حداکثر تا 24 ساعت کاری پس از دریافت، و فقط با مراجعه به بخش "سفارش‌های من" در پنل کاربری و کلیک بر روی برگشت کالا، به صورت سیستمی با ذکر علت برگشت و نوع اقدام فروشگاه ثبت شود.
کارشناسان ما، در اولین فرصت درخواست شما را بررسی و کنترل می‌‏کنند. در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان تایید شود، با توجه به درخواست شما اقدام لازم انجام خواهد گرفت.
برای مرجوع نمودن کالای دارای ایراد فنی، لازم است کالا به ‏خوبی بسته‌بندی شده و تمامی لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه کالا ارسال شود. در غیر این صورت تا تکمیل شدن موارد فوق اقدامی از سوی فروشگاه صورت نخواهد گرفت.
این سرویس، اشکال‏‏ات فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شده باشد را شامل نمی‏‏‌شود.
هزینه‏‏‌‌ی عودت کالا در صورت تایید ایراد فنی، به عهده فروشگاه سینزگالری بوده و به شکل اعتبار به پنل شما اضافه خواهد شد.
 
2- مغایرت کالای دریافتی با اطلاعات مندرج در سایت
در شرایطی که مشخصات فنی کالای دریافت شده‌ی شما با اطلاعات درج شده در سایت مغایرت داشته باشد امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که:
- مغایرت ظاهری و فیزیکی مانند رنگ یا طرح که بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، با مراجعه به بخش "سفارش‌های من" در پنل کاربری و کلیک بر روی گزینه برگشت کالا، به صورت سیستمی با ذکر علت برگشت و نوع اقدام فروشگاه ثبت شود.
- همچنین کالا باید در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
کارشناسان ما پس از دریافت درخواست شما، وجود مغایرت‌های اعلام شده توسط شما را بررسی و کنترل می‌‏کنند. در صورتی که این موارد توسط بخش پشتیبانی تایید شود، با توجه به درخواست شما اقدامات لازم انجام خواهد پذیرفت.
برای ارسال کالای دارای مغایرت به فروشگاه، لازم است کالا به ‏خوبی بسته‌بندی شده و تمامی لوازم جانبی به همراه فاکتور به همراه آن ارسال گردد. در غیر این صورت تا تکمیل شدن موارد فوق، اقدامی از سوی این فروشگاه صورت نخواهد گرفت.
 
هزینه‏‏‌های ارسال کالا در صورت تایید وجود مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت به عهده فروشگاه بوده و به شکل اعتبار به پنل شما اضافه خواهد شد. در صورتی که امکان تامین مجدد کالای مورد نظر شما وجود نداشته باشد، مبلغ سفارش شما ظرف 72 ساعت کاری به شماره کارت اعلامی از طرف مشتری، عودت داده خواهد شد.
 
3- انصراف از خرید
در صورتی که پیش از ارسال کالا، از خرید خود منصرف شدید، باید هر چه سریع‏‌تر انصراف خود را به واحد پیگیری سفارشات این فروشگاه اطلاع دهد.
در این حالت امکان تعویض کالا با مدلی دیگر، تبدیل مبلغ واریزی به اعتبار کاربری و همچنین عودت مبلغ کامل سفارش شما ظرف مدت 72 ساعت کاری وجود دارد.

در صورتی که پس از دریافت کالا، از خرید خود منصرف شدید، حداکثر تا 24 ساعت کاری‏، باید درخواست انصراف خود را با مراجعه به بخش "سفارش‌های من" در پنل کاربری و کلیک بر روی گزینه برگشت کالا،  به صورت سیستمی با ذکر علت برگشت و نوع اقدام فروشگاه ثبت کنید.
امکان مرجوعی و یا تعویض با کالای دیگر فقط در حالتی امکان‌پذیر است که کالای بازگردانده شده، در شرایط اولیه خود بوده و از آن استفاده نشده باشد. 
برای ارسال محصول به فروشگاه، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته‌بندی شده و تمامی لوازم جانبی و فاکتور، به صورت کامل به همراه آن ارسال شود. در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود دریافت نشود، امکان تعویض و مرجوعی نیز وجود نخواهد داشت.
از زمان تحویل محصول توسط کارشناسان واحد پشتیبانی و تایید سلامت کالا، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ محصول مرجوعی در پنل کاربری مشتری شارژ خواهد شد. اگر خرید به صورت مهمان انجام گردیده باشد مشتری موظف است طی این مدت یک حساب کاربری در سایت ایجاد و آن را به پشتیبانی اعلام نماید تا ظرف 48 ساعت مبلغ بصورت اعتبار نقدی به پنل کاربری مشتری برای خرید مجدد و یا تعویض با دیگر کالاها، منتقل گردد.
در چنین مواردی هزینه‏‌ی بازپس فرستادن محصول و ارسال مجدد کالای جایگزین به عهده مشتری است و لازم است که چگونگی و زمان ارسال کالا با واحد خدمات پس از فروش هماهنگ شود.
جهت هماهنگی باید از طریق شماره تماس فروشگاه از طریق قسمت تماس با ما به واحد خدمات پس از فروش این فروشگاه اطلاع داده شود.
 
4- آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل
با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به مشتری، به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل بوده و این فروشگاه تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران خواهد نمود.
آسیب‏‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش این فروشگاه اطلاع داده شود.
کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش این فروشگاه ارسال شود.

در صورتی که آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏‌توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به این فروشگاه عودت شود.
این فروشگاه همواره می‏‌کوشد تا با ایجاد بستری امن در راستای سرویس خدمات پس از فروش مبتنی بر اصول مشتری مداری و رعایت حقوق مصرف کننده، امنیت خاطر مشتریان خود را، قبل، حین و پس از خرید فراهم آورد.

توجه فرمائید که کارهای سفارشی که مختص شما طراحی و ساخته شده، و هر نوع گوشواره (با توجه به شرایط و ویژگی‌های بهداشتی این محصول) مشمول شرایط ارسال و برگشت کالا نبوده و وجه پرداختی بابت این کالاها، غیرقابل عودت می‌باشد.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره 02122892010 تماس بگیرید.