شنبه تا چهارشنبه 
ساعت 9 الی 18

02122892010

 

نحوه اندازه گیری سایز انگشتر در خانه

نحوه اندازه گیری سایز انگشتر در خانه

 

خیلی از ما برای خرید حلقه یا انگشتر، به دلیل مطلع نبودن از سایز انگشت‌های خود به گالری و یا فروشگاه مورد نظر مراجعه می‌کنیم تا به‌صورت حضوری، خرید خود را انجام دهیم. گالری سینز در این مقاله قصد دارد که روشی آسان به شما آموزش دهد تا در خانه سایز انگشتر خود را اندازه گیری کنید و با خیالی راحت و بدون دغدغه، خرید اینترنتیِ حلقه و انگشتر زنانه و یا مردانه را انجام دهید.

قبل از آموزش و انجام مراحل هر کدام از روش‌ها، باید به‌ خاطر داشته باشیم که نکات زیر را رعایت کنیم:

  • رینگ یا انگشتر شما باید در دستتان راحت باشد! یعنی سایز آن به اندازه کافی تنگ باشد تا از دست‌تان نیفتد و به قدری آزاد باشد تا از برآمدگی انگشت به راحتی بگذرد.
  • اندازه انگشت نسبت به ساعت روز متغیر است، بنابراین در انتهای روز و در هوای گرم اندازه گیری را انجام دهید.
  • حواستان باشد که دست‌های شما به‌ هنگام اندازه ‌گیری گرم باشد، تا مطمئن شوید که سایز اصلی انگشت را اندازه گیری می‌کنید.
  • چند بار اندازه‌ گیری را انجام دهید تا از نتیجه آن اطمینان داشته باشید.

 

روش اول: اندازه‌ گیری قطر انگشتر

 

 

 

یکی از انگشترهایی که در آن انگشتتان راحت است، و بیشتر شبیه به انگشتری‌ست که قصد خریدش را دارید، انتخاب کنید و قطر داخلی آن را با یک خط‌کش اندازه‌گیری کنید. با استفاده از جدول زیر اندازه انگشتر خود را مشخص کنید.

 

 

روش دوم: اندازه‌ گیری سایز دور یا محیط انگشت

 

 

 

با اندازه‌ گیری سایز دور انگشت مورد نظر و با استفاده از ‌یک تکه نخ می‌توانید به راحتی سایز انگشتتان بدست آورید. در ابتدا نخ را دور انگشتتان بپیچید و نقطه اتصال آن را علامت‌گذاری کنید. سپس نخ را روی خط‌کش یا متر بگذارید و سانت بزنید. در نهایت طبق جدول زیر سایز آن را محاسبه کنید.

 

 

به خاطر داشته باشید:

  • نخ اندازه گیری را خیلی محکم نبندید.
  • سایز انگشتر شما روی دست چپ و راست، بسته به این که راست دست و یا چپ دست هستید متفاوت است و دستی که برای انجام کارها بیشتر از آن استفاده می‌کنید ‌نیم سایز از دیگری بزرگتر است.
  • اگر برآمدگی استخوان بند انگشت شما خیلی از انتهای انگشت شما بزرگتر است، با روش اندازه گیری دور انگشت، قسمت بند و انتهای انگشت خود را ابتدا محاسبه کنید، سپس سایز بین آن دو را انتخاب نمایید.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات 1

اگر توی نحوه‌ی اندازه‌گیری زمان ثبت سفارش دچار خطا بشیم امکان بزرگ‌تر یا کوچیک‌تر کردن انگشتر هست؟
۱۳۹۹/۷/۳۰